środa, 1 września 2010

Inwestowanie w konstrukcje stalowe?

Inwestowanie w konstrukcje stalowe w oparciu o hale przemysłowe.

Ceny stali są wysokie w stosunku do tradycyjnych metod - betonu... Czy w takiej sytuacji budowanie w oparciu o technologie stali jest dobrym rozwiązaniem. Temat zalet budowaniu konstrukcji stalowych został dość ciekawie przedstawiony na stronie konstrukcje stalowe info . My postaramy się w tym miejscu jeszcze bardziej przybliżyć tą tematykę.Konstrukcje hal przemysłowych?


Wybrać żelbet czy może stal? Idealnym rozwiązaniem dla tego typu budynków, pomieszczeń jest niepodważalnie konstrukcja szkieletu stalowego. Dzięki zastosowanej technologii jesteśmy w stanie osiągać duże rozpiętości bez dodatkowych podpór,ścian na powierzchni użytkowej hali, co ma niebywałe zalety. Stal pracuje idealnie na rozciąganie. Konstrukcja hali stalowej dostosowywana jest tak, aby zapobiegać działaniu wiatru, śniegu czy też innych groźnych zjawisk atmosferycznych. Lekki szkielet oraz gotowe prefabrykowane materiały pozwalają wykonawcy w szybkim tempie postawić hale o dużej powierzchni. Poniekąd można przyrównać budowanie konstrukcji stalowych do budowania z klocków (proszę jednak nie traktować banalności tej metody, gdyż prace są trudne i wymagają bardzo dużej precyzji).


Budować hale?


Budować hale można na różne sposoby. Możemy skorzystać z gotowych materiałów, prefabrykatów (gotowe rozwiązania proponuje np firma astron czołowy producent hal systemowych w Polsce). Gotowe rozwiązanie charakteryzuje się tym, że dostajemy gotowy projekt, wykaz materiałów, elementów potrzebnych do wykonania obiektu oraz pełną dokumentację techniczną. Dodatkową zaletą jest stały kontakt z przedstawicielem firmy w sytuacjach newralgicznych. Adaptować hale można po uprzednich ustaleniach z firmą.
W tym poście staraliśmy się przedstawić podstawowe metody budowania hal. W trakcie postaramy się temat rozwinąć oraz dodać informacje na temat technicznych szczegółów tego typu przedsięwzięć.0 komentarze:

Prześlij komentarz